Najnowsze Wiadomosci z naszej hodowli rasowych kotów brytyjskich :

- Mamy nowe rasowe kocięta brytyjskie. Więcej informacji na zakładce "Kociaki"
Nasze Plany :
- W listopadzie 2019 wybieramy się na wystawę do Nitry (SK).
Wystawy :
- W listopadzie 2019 wybieramy się na wystawę do Nitry (SK).
Wystawy :
Mosonmagyarovar 12/13 XII 2009
Wystawa w Mosonmagyarovar na Węgrzech była ostatnią naszą wystawą w 2009 roku.
Nasza Good Omen uzyskała dwa certyfikaty CAGCIB (w konkurencji), tytuł Best In Variety oraz nominacje do Best In Show.
Gelting 05/06 XII 2009
Gelting to mała miejcowość na północy Niemiec, w pobliżu granicy z Danią. Wystawa miała już świąteczną oprawę. Good Omen uzyskała dwa ostatnie certyfikaty do tytułu International Championa. Roxane - tytuł Best In Variety.
W czasie trwania wystawy zorganizowano specjalistyczną wystawę kotów brytyjskich. Roxane zdobyła nominację do finału w kategorii młodzieży.
Organizatorzy zrobili nam miłą niespodziankę wręczając drobne upominki brytyjczykom, które przyjeżdżając na wystawę pokonały najdalszy dystans (...a to byliśmy my :)
Warszawa 28/29 XI 2009
Good Omen uzyskała trzeci certyfikat CAC i tym samym zdobyła tytuł Championa. Była również nominowana do BIS-u. Roxane była dwukrotnie nominowana do BIS-u, a ponadto w oba dni zdobyła tytuł Best In Variety. Matka Good Omen - Unity - była nominowana do BIS w sobotę.
Poznań 21/22 XI 2009
Wystawa w Poznaniu była debiutem naszej Good Omen w klasie otwartej. Uzyskała dwa certyfikaty CAC i była dwukrotnie nominowana do BIS-u. Roxane również była dwukrotnie nominowana, a ponadto w oba dni zdobyła tytuł Best In Variety.
Neuhausen am Rheinfall 07/08 XI 2009
W małej miejscowości Neuhausen w Szwajcarii przełom Renu tworzy największy wodospad w Europie, który z wielkim hukiem spada 23-metrową kaskadą na szerokości 150 metrów. Latem średni przepływ wody wynosi 600 m3 na sekundę, zimą 250 m3.
Na wystawie, Roxane uzyskała tytuł Best In Variety i była nominowana do BIS. Good Omen nominację BIS zdobyła dwukrotnie.
Rywalizacja w Best In Show.
Stuttgart 31 X / 01 XI 2009
Wystawa w Stuttgarcie była jedną z imprez towarzyszących corocznym targom Animal Fair, będących spotkaniem miłośników różnych gatunków zwierząt oraz producentów akcesoriów pomocnych w ich hodowli i utrzymaniu. Oprócz kotów można było obejrzeć tam ptaki drapieżne, drób hodowlany, pokazy sprawności królików, piłkę nożną psów, pokazy jazdy konnej i wiele innych atrakcji.
Na wystawie, na którą przybyło ok. 250 kotów, nasza Roxane uzyskała tytuł Best In Variety.
Dzieje miasta sięgają czasów rzymskich, gdy w tym miejscu istniał wojskowy obóz warowny, największy i najważniejszy w środkowym biegu rzeki Neckar, położony przy skrzyżowaniu ważnych dróg. W czasie II Wojny Światowej centrum miasta zostało mocno zniszczone przez alianckie bombardowania. Część z historycznych budynków zrekonstruowano.
Od 10 lat, w okresie od końca października do początku stycznia, na Placu Zamkowym w Stuttgarcie trwa festyn pod nazwą "Zimowe Marzenie" (Wintertraum) Można na nim spróbować lokalnych smakołyków, posmakować grzanego wina i pojeździć na łyżwach.
Budapest 17/18 X 2009
Na wystawie w Budapeszcie, dzięki naszym węgierskim przyjaciołom, jak zwykle panowała bardzo przyjemna atmosfera. Roxane w sobotę, a Good Omen w oba dni były nominowane do BIS.
Tulln 03/04 X 2009
Na wystawie w Tulln wystawialiśmy Roxane, Good Omen i Unity. Nasza "wiewiórka" dwukrotnie była nominowana do BIS.
W niedzielę Good Omen zwyciężyła w BIS-ie uzyskując tytuł Best Young Cat III. Jest to już jej trzecie zwycięstwo w kategoriach 3-10 miesięcy.
Lulea 12/13 IX 2009
Wystawa w Lulea była tylko pretekstem do spędzenia tegorocznego urlopu w Szwecji i odwiedzin u naszych znajomych. Podróż rozpoczęliśmy od rejsu promem z Gdańska do Nynasham.
Na miejscu przywitały nas piękne krajobrazy.
W drodze do Lulea przejeżdżamy przez most Hoga Kusten. Jest to jeden z najwyższych mostów w Szwecji, wzorowany na wiszącym moście Golden Gate w San Francisco.
Pierwszą noc w Szwecji spędzamy w Sundsvall. Miasto to stanowi największe centrum handlowo-usługowe dla północy kraju. Zostało założone w 1621 roku przez Króla Gustawa Adolfa II. W roku 1888 wielki pożar dokonał w nim poważnych zniszczeń, pozbawiając jednocześnie dachu nad głowa około dziewięciu tys. ludzi. Jednakże w niedługim czasie miasto odbudowano. Pomysły architektoniczne czerpano z Europy, stąd duża liczba parków i bulwarów. Obecnie, budynki mają taki sam wygląd jak w XIX stuleciu.
Kolejny przystanek - Umea. Jest to ważny ośrodek naukowo-badawczy Szwecji, z dwoma uniwerystetami kształcącymi ponad 30,000 studentów.
Do zatrzymania się w Skelleftea skłoniły nas informacje z przewodnika o najdłuższym czynnym drewnianym moście w Szwecji oraz umiejscowionej tam wiosce parafialnej. Co to jest wioska prafialna opowiemy szerzej przy opisie wizyty w Gammelstad.
Dotarliśmy w końcu do celu naszej podróży. Lulea jest ważnym ośrodkiem przemysłowym północy Szwecji oraz jednym z głównych portów morski kraju, przez który wywozi się latem rudy żelaza z okręgów Kiruna i Gällivare.
W odległości ok. 100 km od Lulea znajdują się największe w Skandynawii i jedne z największych w Europie progi rzeczne, gdzie na długości 5 km koryto rzeki obniża się o 82 m. W czasie wiosennych roztopów ilość przepływającej tu wody określa się na ok. 870 m3/s.
Biorąc pod uwagę odległości w północnej Skandynawii, Rovaniemi leży "tylko" ok. 250 km od Lulea. To fińskie miasto za Kręgiem Polarnym jest oficjalną stolicą Świętego Mikołaja.
Na wystawie obecnych było ok. 300 kotów. Byliśmy jedymi wystawcami spoza Skandynawii :) W drugim dniu wystawy nasza Good Omen zakwalifikowała się u Angeliki Kneifel do BIS-u. Niestety przegrała z pięknym kotem bengalskim.
Ostatni dzień zwiedzania Szwecji rozpoczęliśmy od wizyty w Jokkmokk. Jest to - leżąca za kręgiem polarnym - kulturalna stolica Laponii (Saami) z jedynym lapońskim uniwersytetem w Szwecji, kultywującym naukę języka Saami. Można tam również poznać tajniki hodowli reniferów. Kościół lapoński w Jokkmokk przypomina zamek Królowej Śniegu :).
W drodze powrotnej z Jokkmokk zatrzymaliśmy się w Boden. Fortyfikacje w Boden miały służyć do obrony przed Rosjanami. Mimo iż Szwedzi przez lata dbali o utrzymanie ich istnienia w tajemnicy, Rosjanie już na początku XX w. zdobyli o nich informacje. Po Drugiej Wojnie Światowej w twierdzy przechowywano szwedzkie rezerwy złota. Po zakończeniu Zimnej Wojny, w 1998 r. fortyfikacje utraciły funkcje obronne i zamieniono je w obiekty muzealne. W Boden również znaleźliśmy małą wioskę parafialną...
Gammelstad to wioska parafialna w pobliżu Lulei. Uważane jest za najlepiej zachowany spośród tego rodzaju obiektów, niegdyś często spotykanych na północy Skandynawii. Z tego względu zostało w 1996 wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Wioski takie budowane były w regionach, gdzie ze względu na ukształtowanie terenu, warunki atmosferyczne i małą gęstość zaludnienia niektórzy wierni mieli do najbliższego kościoła tak daleko, że nie byli w stanie wykonać podróży w obie strony jednego dnia. Dlatego wokół świątyń budowano dla nich miejsca noclegu, tworząc niewielkie osady. Były one zaludniane wyłącznie w niedziele oraz podczas świąt religijnych. Gammelstad powstało na początku XV wieku. Składa się kamiennego kościoła oraz otaczających go 424 drewnianych domków.
W drodze powrotnej do Nynasham zatrzymaliśmy się w Parku Narodowym Skuleskogen.
Ostatni nasz przystanek w Szwecji - Uppsala. To naukowa stolica Szwecji (z najstarszym w kraju uniwersytetem), nazywana "szwedzkim Oxofrdem", z największą w Szwecji gotycką katedrą - miejscem koronacji i pochówku wielu szwedzkich władców.
Trochę zmęczeni ale bardzo zadowoleni powróciliśmy promem do Gdańska. Pogoda dopisywała - z pokładu promu doskonale było widać Rozewie na Helu, Gdynię i Sopot.
Wałbrzych 05/06 IX 2009
Na wystawie w Wałbrzychu kotka Roxane otrzymała kolejny tytuł Best In Variety oraz była nominowana do Best In Show. Zdjęcia - dzięki uprzejmości Jerzego Matysiaka oraz Ewy i Marka Kubiaków.
Roskilde 08/09 VIII 2009
W sierpniu wybraliśmy się ponownie na wystawę do Danii. Tak jak w zeszłym roku pogoda nam dopisała, mogliśmy więc wybrać się na wycieczkę do Kopenhagi.
Tym razem wystawa zorganizowana została w Roskilde - historycznym mieście w pobliżu Kopenhagi.
Na wystawie zadebiutowała nasza kremowa koteczka Roxane. Zarówno ona jak i Good Omen były nominowane do Best In Show.
Gdańsk 04/05 VII 2009
Wystawa w Gdańsku okazała się dla nas pełna emocji. Good Omen była dwukrotnie nominowana do Best In Show i dwukrotnie do zwycięstwa w finale zabrakło jej jednego głosu.
Ostróda 20/21 VI 2009
Ostróda po raz pierwszy gościła kocich pasjonatów. Na wystawie, Good Omen była nominowana do Best In Show.
Bratislava 13/14 VI 2009
Dzięki ładnej pogodzie mieliśmy okazję odbyć krótką wycieczkę po Bratysławskiej starówce.
Na wystawie, Las Vegas uzyskał ostatni certyfikat do tytułu Supreme (European) Champion oraz był nominowany do Best In Show.
Good Omen była również nominowana do Best In Show i zdobyła tytuł Best Kitten kat. III !!!
Erkner 23/24 V 2009
Erkner to małe miasteczko w pobliżu Berlina. My znaleźliśmy nocleg w sąsiedniej miejscowości - nad malownicznym jeziorem.
Na wystawie nasza mała Good Omen była nominowana do Best In Show i zdobyła tytuł Best Kitten kat. III.
Velika Gorica 16/17 V 2009
Chorwacja przywitała nas piękną, słoneczną pogodą. Na kameralnej ale sympatycznej wystawie Las Vegas uzyskał kolejne certyfikaty CACS oraz dwukrotnie nominację do Best In Show.
Subotica 18/19 IV 2009
Wyprawa do Suboticy była to naszą pierwszą podróżą do Serbii. Teraz już wiemy, że nie ostatnią...
Wystawa była debiutem naszej rudej koteczki Good Omen. Las Vegas uzyskał kolejne certyfikaty CACS. Oba koty uzyskały nominację do Best In Show.
W czasie wystawy - przypadającej na czas prawosławnej Wielkanocy - zorganizowano specjalny show kotów rudych i kremowych wszystkich kategorii. Wśród prawie dwudziestu uczestników, Good Omen zajęła trzecie, a Las Vegas - czwarte miejsce w tym konkursie.
Best In Show
Gyor 04/05 IV 2009
Jak co roku w kwietniu wybraliśmy się na wystawę do Gyor (Węgry). Las Vegas zdobył kolejne certyfikaty CACS do tytułu Supreme Champion. W drugim dniu wystawy był nominowany do Best In Show. (Zdjęcie nr 18 - dzięki uprzejmości Jerzego Matysiaka)
Zabok 07/08 III 2009
Na wystawie w Zaboku (Chorwacja), Las Vegas zdobył dwa pierwsze certyfikaty CACS do tytułu Supreme Champion.
Warszawa 14/15 II 2009
W czasie wystawy w Warszawie wręczono dyplomy i puchary dla zwycięzców konkursu SuperKot 2008. Bananarama zajęła drugie miejsce w kategorii kotek dorosłych, a Barfly - również drugie miejsce w kategorii kotek kastratek. Na wystawie Bananarama uzyskała tytuł Best In Variety i była nominowana do Best In Show. W BIS-ie uzyskała tytuł Best In Show Opposite Sex kategorii III.
Ebreichsdorf 31 I/01 II 2009
Wystawa w Ebreichsdorf była okazją do podsumowania i wręczenia nagród w konkursie Mister Austria 2008. Bananarama zwyciężyła w kategorii kotek dorosłych spoza Austrii, a Barfly - w kategorii kotek kastratek.
Na wystawie, zarówno Bananarama jak i Las Vegas uzyskali tytuły Best In Variety i byli nominowani do Best In Show. Barfly dwukrotnie uzyskała tytuł Best Neuter Opposite Sex kategorii III.
» Archiwum: [2019] [2018] [2017] [2016] [2015] [2014] [2013] [2012] [2011] [2010] [2009] [2008] [2007] [2006] [2005]